Šildymo vamzdynai

Šildymo vamzdynai yra nemažiau svarbus šildymo sistemos elementas. Jo pagalba šilumos nešėjas pateks į patalpas, kurias reikia apšildyti. Vamzdžiai gaminami iš plastiko, plieno bei vario. Pasirinkti tinkamą vamzdyno rūšį yra nemažiau atsakinga už šildymo katilo pasirinkimą. Montavimą geriausiai patikėti profesionalams. Tik tuomet galime būti užtikrinti, jog atsižvelgiama į saugumo bei kokybės reikalavimus. Prieš montavimą reikia parengti kruopštų projektą.

Lituojami PPR vamzdžiai. Vamzdžiai kieti, todėl gali prireikti nemažai jungčių. Šių vamzdžių privalumas maža kaina, atsparūs temperatūros pokyčiams, labai patikimos jungtis, išlaiko aukštą slėgį.

Daugiasluoksniai vamzdžiai. Lengvai montuojami, nes yra lankstūs ir tai leidžia sumažinti jungčių poreikį. Minusas: neatsparūs aukštai temperatūrai ir todėl nerekomenduojama jungtis paslėpti. Ypatingai, jei jungtis metalinės. Montuotojams šie vamzdžiai patinka, nes reikalauja mažiau kvalifikacijos, mažiau įrangos ir montuojami greičiau. Daugiasluoksniai vamzdžiai labiausiai tinka grindiniam šildymui, kuris nereikalauja aukštos temperatūros.

Vario vamzdžiai.
Varis - viena seniausių medžiagų naudojamų šildymo sistemoms. Galima montuoti tiek paslėptai, tiek ir atvirai, nes vamzdžiai atrodo tvarkingai ir negadina bendro patalpos vaizdo. Geriausiai panaudoti montuojant katilinę. Pagrindinis varinių sistemų minusas - tai didelė jų kaina.

Plieno vamzdžiai  šiuo metu mažai naudojami, jie pakeičiami plastikiniais stabilizuotais vamzdžiais, pritaikytais šildymo sistemoms. Geriausiai tiktų katilinėje dėl aukštesnių temperatūrų. Šiandien, kai plastikiniai vamzdžiai savo savybėmis atitinka plieninius, pastarųjų sistemų mažėja.