Granuliniai katilai

Granuliniai katilai yra palyginus naujas šildymo būdas, tačiau, dėl daugelio privalumų, yra labai populiarus ES šalyse, taip pat ir Lietuvoje. Apžvelkime tuos privalumus.

• Autonomiškumas. Tam, kad pajungtumėte granulinį katilą, Jums nereikės daugybės dokumentacijos, pirkti ir tiesti dujotiekį, dujų skaityklį ir kitą papildomą įrangą, prijungti katilą prie dujų magistralės, apmokėti prijungimą. Užteks tik paruošti vietą katilui ir sumokėti už montavimą ir paleidimą. Be to, pasirinkus granulinį katilą galite nesijaudinti dėl nuolat augančios dujų kainos.


• Ekonomiškumas. Granuliniai katilai turi specialų granulinį degiklį, todėl jų naudingumo koeficientas pakankamai aukštas 85-95% ir savo efektyvumu jie nenusileidžia gamtinių dujų katilams. Palyginus su kitomis kuro rūšimis granulės kainuoja nebrangiai ir turi nedidelė išeigą. Be to, granuliniai katilai nereikalauja specialaus aptarnavimo. Tam, kad katilas veiktų sklandžiai, reikės kartą į mėnesį išvalyti pelenus.


• Patogi eksploatacija. Granuliniai katilai tai pilnai automatizuoti įrangos kompleksai, valdomi automatikos ir veikiantys automatiniu režimu. Tačiau, svarbiausia, kad pakrovus kuro rezervuarą, papildysite jį tik kartą per savaitę.


• Ekologiškumas. Palyginus su dujų katilais, granuliniai katilai turi nedidelį CO išmetimą.
Patikimumas. Vidutiniškai, granulinių katilų tarnavimo laikas yra 20 metų.