Šildymo katilai

Katilinės - vaizdžiai tariant, jas galima pavadinti pastato "širdimi". Karštas vanduo ir jauki šiluma speiguotą žiemos vakarą atsiranda būtent dėl katilinės veikimo. Pagrindinis katilinės ir visos šildymo sistemos elementas yra katilas. Rinktis šildymo katilą, nesvarbu kokį kurą jis benaudotų, reikia labai atsakingai. Projektuojant ir montuojant katilinę būtų neišmintinga taupyti kokybės sąskaitą. Priešingu atveju savininkui garantuotos neplanuotos išlaidos dėl reguliariai gendančios įrangos remonto.

Šiandien didelė šildymo katilų įvairovė padeda pasirinkti šildymo sistemą, puikiai atitinkančią Jūsų individualius poreikius. Šildymo katilai skiriasi pagal naudojamą kurą, taip pat pagal montavimo būdą.

Dujiniai katilai, kaip ir aišku iš pavadinimo, kurui panaudoja gamtines dujas. Šiandien šis kuras labai populiarus, paplitęs ir prieinamas. Todėl dujiniai katilai turi didelę paklausą. Dujiniai šildymo katilai gali būti sieniniai arba grindiniai. Jie taip pat gali skirtis pagal galingumą - našumą. Šiuo metu esama sieninių dujinių katilų, kurių galingumas viršija 100 kW, turint omenyje, kad sieninių katilų standartinė galia neviršija 24-28 kW.

Kieto kuro katilai - tai dar viena katilų rūšis. Ir nuomonė, jog kieto kuro katilai yra praeities atgyvena, yra klaidinga. Dėl didelio šių katilų naudingumo koeficiento, o taipogi dėl palyginus nedidelės vietinio kuro kainos bei autonominio darbo nenaudojant elektros, šių katilų paklausa auga.

Skysto kuro katilai arba dyzeliniai katilai yra ne mažiau populiarūs. Toks grindinis katilas gali pasiekti iki 19 mW galios. Tai įspūdinga! Skysto kuro katilai turi valdymo sistemą, kuri leidžia be problemų suderinti bei nustatyti optimalų šildymo režimą. Į oro temperatūrą reaguojanti automatika leidžia sutaupyti šildymui.

Taigi, apibendrinant šildymo įrangos įvairovę, galima sakyti, kad vartotojas turi didelį įvairių galių katilų pasirinkimą, kurie naudoja įvairų kurą ir skiriasi pagal montavimo būdą. Tai leidžia pasirinkti tokį katilą, kuris patenkins visus Jūsų poreikius.