Joninis katilas

Elektrodinis (joninis) šildymo katilas yra modernus bei efektyvus šilumos šaltinis, skirtas gyvenamiesiems namams, butams, viloms ir kitiems objektams apšildyti.

Šildymo elektra privalumai: ekonomiškumas, ekologiškumas (be kaminu), užima mažai vietos, estetiškumas Elektrodinį (joninį) katilą galima prijungti prie bet kokios centrinio ar atskirų aukštų šildymo sistemos, o prireikus - ir prie mišrios ar akumuliacinės sistemos. Ji galima instaliuoti kartu su jau esančia šildymo sistema, pvz. su kieto kuro katilu.


Tam, kad elektrodinis katilas gerai veiktu, jis turi turėti siurblį, užtikrinanti būtina cirkuliacija. Yra gaminami 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 14, 16 kW galingumo elektrodiniai katilai. Didesnėms patalpoms apšildyti galima sujungti du ar daugiau katilų.


Norint prijungti elektrodini katilą prie elektros tinklo, reikia vietinės energetinės įmonės sutikimo, kurį vartotojas privalo gauti prieš nusipirkdamas elektrodini katilą.

Joninio katilo techninis aprašymas


Joninis katilas susideda iš korpuso, elektros komutacijos įrangos, cirkuliacinio siurblio, filtro, reguliavimo ir apsaugos detalių. Nurodytos dalys yra sumontuotos spintoje ant rėmo.


Katilo korpusas pagamintas iš karščiui atsparaus plastiko ir patikimai izoliuotas. Katilo korpuse yra įmontuoti 1–3 elektrodiniai šildymo elementai (pagal katilo galingumą).


Spinta yra pagaminta iš skardos ir specialiai nudažyta. Spintoje yra apsauginis dangtis, kuris nuimamas atsukus keturis varžtus. Viduje instaliuoti valdymo ir signalizacijos elementai.


Katilo saugiklis yra dešineje spintos pusėje. Tobulą katilo ir visos sistemos vandens cirkuliaciją užtikrina siurblys.Ištekančio vandens temperatūrą matuoja termometras ir slėgį matuoja manometras.


Joninio katilo funkcionavimas


Joninio katilo darbas reguliuojamas automatiškai katilo arba patalpos termostatu, o taip pat programatoriumi priklausomai nuo šildomos patalpos temperatūros. Įjungus patalpos termostatą, pradeda veikti siurblys ir šildymo elementai katilo korpuse. Pasiekus reikiamą temperatūrą patalpoje, patalpos termostatas išjungia siurblį ir šildymo elementus.


Sugedus katilo termostatui, sistemą sustabdo termojungiklis ir jį galima įjungti tik pašalinus gedimą ir rankiniu būdu įjungus termojungiklį. Akumuliacinio apšildymo atveju reguliavimui galima panaudoti išorini davikli, distancini valdymą (HDP) arba maišymo vožtuvą.