Kokį šildymo katilą rinktis?

Šiandien yra labai platus šildymo katilų pasirinkimas. Svarbiausi dalykai renkantis katilą yra katilo patikimumas, ilgaamžiškumas, šiluminės charakteristikos, galimybės patenkinti individualius poreikius. Dažniausiai geriau rinktis patikimą, žinomo gamintojo katilą nei negirdėto pavadinimo. Svarbu, kad katilas būtų parinktas tinkamos galios, kad neeikvotų energijos tuščiai arba kad jos nepritrūktų.


 Kokius šildymo būdus rinktis?

Plačiausiai yra paplitęs radiatorinis šildymo būdas, tačiau šiuo metu vis labiau taikomas girndinis šildymas - šildomos grindys arba sienos. Grindinis šildymas yra patogesnis, nes nereikalauja aukštų temperatūrų, neužima vietos, negadina interjero. Šis šildymo būdas paprastai eksploatojamas naudojant dujinius, skysto kuro katilus arba geoterminį šildymą. Naudojant kieto kuro katilinę arba saulės energiją, būtinos akumuliacinės talpos ir tinkamai parinkta katilinės automatika. Tinkamai parinkta kokybiška automatika leis ne tik sutaupyti šildymui, bet ir palaikyti pageidaujamą temperatūrą patalpose.


 Kokį kurą rinktis?


Šidymo katilai kurui gali naudoti dujas, elektrą, taip pat skystą ir kietą kurą.


Dujas naudoti patogu, nes jomis nereikia pasirūpinti iš anksto ir nuolat atvežinėti. Degant dujos beveik nepalieka sodžių. Vienintelė ir ko gero didžiausia problema - atvesti dujotiekį, jei jo nėra šalia namų.


Skystą kurą taip pat patogu naudoti, tačiau reikia nuolat organizuoti jo atvežimą, be to, turi būti numatyta vieta kuro rezervuarui ir kuo jis bus didesnis, tuo rečiau jį reikės pildyti.


Pasirenkant elektrą, panaudosite ekologiškai švariausią, bet pakankamai brangią šildymo sistemą (nebent panaudotumėte elektrodinius joninius katilus arba šildiklius).


Kietas kuras atrodo pats pigiausias, tačiau labiausiai problematiškas, nes kūrenama bus rankiniu būdu, o malkas reikės kažkur sandėliuoti ir nuolat papildyti.

 Klausimai dėl elektrodinio šildymo:
Kokios yra sanaudos? Daugiausia turime klientų, kurie šildymui išleidžia apie 1€ už vieną kvadratinį metrą šildomo ploto per šalčiausią mėnesį. Taip pat yra ir tokių, kurie moka iki 2€. Šildymo išlaidos tiesiogiai priklauso nuo jūsų patalpų šiluminių nuostolių, šiluminės varžos bei užduotos šildymo temperatūros. Ne vienas mūsų klientas įsitikino, kad šildytis joniniais katilais yra pigiau, nei dujomis. Kai kurie teigia, kad tai ne brangiau nei šildytis šilumos siurbliais, o įrengimas kainuoja 4-6 kartus pigiau. Kokie įrengimo kaštai? Priklausomai nuo komplektacijos. Kaina pateikta su: 


 Medžiagomis: katilu, jam skirta automatika, kambario davikliu-programatoriumi, specialiu skysčiu, visa armatūra (išsiplėtimo bakelis, filtras, cirkuliacinis siurblys, automatinis nuorintojas, manometras, apsauginis vožtuvas, sklendės, temperatūrų lizdai, alkūnės, vamzdžiai, perėjimai) ir t.t.


 Darbais: atvykimu pas klientą, katilinės įrengimu, pajungimu į sistemą, šildymo sistemos užpildymu, nuorinimu. Katilo paleidimu ir jo suderinimu.


Gyvenamam būstui iki 150 m2 - nuo 1000€, Mini katilo kaina – nuo 90€ ir šios kainos nėra galutinės, kadangi priklauso nuo komplektacijos. Kad sužinotumėte tiksliau, prašome kreiptis į gamintoją. Kokie yra eksploatacijos kaštai? Kas keletą metų (priklausomai nuo katilo veikimo intensyvumo), gali tekti pakeisti elektrodus, kurių kaina nuo 20€ vienfazių, o trifazių nuo 90€. Elektrodus keisti netikslinga, jeigu išlieka pakankamas katilo galingumas.